Uudised

Perepäev 05. juuni Gerli.Korol


3.juunil toimus Kernu kooli hoovis Kernu koolipere ja kogukonna lastekaitsepäev. Ürituse korraldas Kernu Põhikooli hoolekogust välja valitud viieliikmeline aktiivgrupp. Kui üritus plaanima hakati siis tundus, et ideid nagu poleks või siis laiali valguvaid ideid ei saanud ühtse nimetaja alla panna. Eesmärk oli üks ja kindel, et teeme kooli ja kogukonna lastele ühe toreda ja vahva päeva. Nii see algas, et aktiivgrupp hakkas suhtlema erinevata asutustute ning välja kujunes üks teema, milleks oli ohutus. Ohtudest rääkimine ei ole kunagi palju ja eriti veel enne suvist koolivaheaega. Kooli õpilastele veeohutusest räägiti kooli veespordipäeval. Lastekaitsepäeval saigi kogu koolipere ja kogukond tutvuda päästeameti, politsei ja Kaitseliidu tegemistega. Kohal oli kiirabiautoga Ennetaja, kes tutvustas inimese elustamisvõtteid. Üllatus moment tekkis siis kui kohale tulid kiirreageerijad ja tutvustasid oma tehnikat ja päeva lõpetas kohale saabunud kiirreageerijate koerajuht koos teenistuskoeraga. Põnevat vaatmängu pakkusid sportkoer Caiman koerajuht Kaleviga (Kaitsekoer) ja politseikoer. Keemia tund ja Kaitseliit viisid läbi lastele töötubasid. Päeva jooksul said lapsed omale teha näomaalinguid, hüpata suurel või väiksel batuudil ja muidugi sai sõita ka hobuse ja poniga. Kõhu täitis kohvik „Tomat“.  See oli üks ütlemata vahva päev. Laste tagasiside on ainult positiivne. Kernu Põhikooli hoolekogu liikmed tänavad kõiki külastajaid ja esinejaid. Erilised tänud: Päästeameti Kohila komandole, Eesti Politseile ja kiirreageerijatele, Kaitseliidu Tallinna malevale, Kristlin Kõrgesaarele, Teadusteater Keemiatund OÜle, Ennetajale. Suured tänud Saue Vallavalitsusele. 

3.juunil toimus Kernu kooli hoovis Kernu koolipere ja kogukonna lastekaitsepäev. Ürituse korraldas Kernu Põhikooli hoolekogust välja valitud viieliikmeline aktiivgrupp. Kui üritus plaanima hakati siis tundus, et ideid nagu poleks või siis laiali valguvaid ideid ei saanud ühtse nimetaja alla panna. Eesmärk oli üks ja kindel, et teeme kooli ja kogukonna lastele ühe toreda ja vahva päeva. Nii see algas, et aktiivgrupp hakkas suhtlema erinevata asutustute ning välja kujunes üks teema, milleks oli ohutus. Ohtudest rääkimine ei ole kunagi palju ja eriti veel enne suvist koolivaheaega. Kooli õpilastele veeohutusest räägiti kooli veespordipäeval.

Lastekaitsepäeval saigi kogu koolipere ja kogukond tutvuda päästeameti, politsei ja Kaitseliidu tegemistega. Kohal oli kiirabiautoga Ennetaja, kes tutvustas inimese elustamisvõtteid. Üllatus moment tekkis siis kui kohale tulid kiirreageerijad ja tutvustasid oma tehnikat ja päeva lõpetas kohale saabunud kiirreageerijate koerajuht koos teenistuskoeraga. Põnevat vaatmängu pakkusid sportkoer Caiman koerajuht Kaleviga (Kaitsekoer) ja politseikoer. Keemia tund ja Kaitseliit viisid läbi lastele töötubasid. Päeva jooksul said lapsed omale teha näomaalinguid, hüpata suurel või väiksel batuudil ja muidugi sai sõita ka hobuse ja poniga. Kõhu täitis kohvik „Tomat“.  See oli üks ütlemata vahva päev. Laste tagasiside on ainult positiivne. Kernu Põhikooli hoolekogu liikmed tänavad kõiki külastajaid ja esinejaid. Erilised tänud: Päästeameti Kohila komandole, Eesti Politseile ja kiirreageerijatele, Kaitseliidu Tallinna malevale, Kristlin Kõrgesaarele, Teadusteater Keemiatund OÜle, Ennetajale. Suured tänud Saue Vallavalitsusele.