Soome – Ugri rahvaste kontsert 16. oktoober Gerli.Korol

Kernu koolis on käimas kooli sünnipäeva nädal ja seekord tähistakse sünnipäevanädalat koos hõimunädalaga. Hõimunädalal tutvustame nii kooliõpilastele kui ka lasteaialastele soome-ugri rahvaid läbi erinevate tegevuste ja õppetundide.

15.oktoobril, mis onkooli ametlik sünnipäeva päev, tulid meile külla meie hõimlased mari Anna Makeev, seto Anti Lillak ja ungarlanna Bogata Timar.

Elasmuskontserdil tutvustati soome-ugri rahvaste muusikat soome-ugri keeltes: eesti, mari, udmurdi, ungari, soome,  vepslaste, isuri ja liivi keeltes. Näidati erinevaid pille ja muuseumi esemeid ning lõpuks tantsiti lastega ühine tants. Esinejad olid riietunud oma rahvariietesse. Lapsed kuulasid huviga ja laulsid kaasa.