Ettelugemise päev 20. oktoober Gerli.Korol

20. oktoobril on Eestis ettelugemise päev. Sel korral on ettelugemise päev pühendatud armastatud lastekirjanik Aino Pervikule, kes tähistas kevadel oma juubelisünnipäeva.

Meie kooli kolmanda klassi õpilased lugesid kooli-ja lasteaiaperele ette katkendi raamatust "Sookoll ja sisalik" ning 5. ja 6.klassi õpilased katkendi raamatust "Kunksmoor".

Aino Pervik on ka ise rõhutanud ettelugemise olulisust ning toonud esile selle tähtsust lapse empaatiavõime arendamisel: „Väikesele unejutu kuulajale selgub, et sõnadega saab muudki ette võtta kui lausuda: ära tee! või: ei taha! Selgub, et sõnadest võivad tekkida kujutluspildid sellest, mida käega katsuda ei saagi. Siit saab alguse ka empaatiavõime, mis on üks inimese meeldivamaid omadusi.“