Kernu kooli 5. klassi õpilane Aleksandra Bekker osales tööõpetuse õpetaja Ain Kauleri juhendamisel Tuhala Ajaloo-ja Kunstikambri MTÜ ning Maalehe poolt korraldatud pitsu ehk väikese pingi konkursil ning saavutas õpilaste kategoorias auhinnalise 3. koha.

Konkurssi korraldatakse juba kolmandat korda ja eesmärgiks on meelitada rohkem inimesi väärtustama esiisade puutööoskust ning rahvakunsti ja rahvuslikke puutöötraditsioone . Paljud õpivad erinevaid rahvapäraseid puutöövõtteid, mis hiljem unustatakse või ei praktiseerita neid kunagi. Pitsu pidi olema valmistatud käsitsi ja traditsioonilisi rahvapäraseid töövõtteid kasutades. Aleksandra sõbrapitsu jäi züriile silma oma omapära ning innovaatilise lähenemise poolest. Konkursi võidutööd annetatakse muuseumile.

Pitsukonkursi auhinnagala toimub 19.märtsil Tallinnas, Riigi Metsamajanduse Keskuse aatriumis.

Alexandra pink1

Aleksandra pitsu